10 років окупації Криму. Спротив триває!
Цьогоріч в Україні відзначають 10 років початку спротиву окупації Криму та початку війни, яку розгорнула рф проти України.
Ця війна почалася не 24 лютого 2022 року, а у 2014 році зі збройного вторгнення рф у Крим і його окупації.
Крим – це невіддільна частина території України у межах її міжнародно визнаних кордонів.
Міжнародна спільнота підтримує територіальну цілісність України та ніколи не визнавала й не визнає спробу окупації Криму росією. Це закріплено в численних міжнародних резолюціях, зокрема Генеральної асамблеї ООН.
Санкційний тиск міжнародної спільноти на рф працює та є одним із необхідних інструментів для якнайшвидшої деокупації Кримського півострова.
Міжнародним механізмом сприяння деокупації півострова, зміцнення європейської та глобальної безпеки є Кримська платформа.
Україна прагне побудувати європейську Україну разом з Кримом, адже це забезпечення спільної безпеки, відновлення справедливості та стабільність для всіх нас.
Для України дипломатичні та мирні методи розв’язання конфліктів завжди були та залишаються найбільш прийнятними. Проте, після того, як рф почала повномасштабне вторгнення, Україна вимушена використовувати й інші шляхи деокупації всіх своїх територій та звільнення громадян України, зокрема військовим шляхом.
Територія Кримського півострова тимчасово окупована рф, а не анексована. Україна в праві застосувати для відновлення та захисту своєї територіальної цілісності всі способи, які необхідні та не заборонені міжнародним правом і національним законодавством.
Звільнення Криму від окупації забезпечить нову систему безпеки Азово-Чорноморського регіону.
Одним із необхідних інструментів для якнайшвидшої деокупації Кримського півострова є санкційний тиск міжнародної спільноти на рф, який дає результати.
Україна високо цінує людське життя та дотримується положень міжнародного права при звільненні своєї території.
За матеріалами Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим
За сприяння Мінреінтеграції продовжується всеукраїнська інформаційна кампанія «10 років спротиву окупації Криму. Спротив триває».
Завдяки кампанії, що проводиться спільно з Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, протягом року громадяни зможуть дізнатися більше про історію та культуру Криму, а також про всіх, хто чинив і продовжує чинити опір окупантам на півострові.
Кампанія триватиме в Україні й за її межами до кінця 2024 року. В цей період українці та громадяни інших держав можуть надіслати листи підтримки кримським політв’язням, яких незаконно утримує рф.
Як долучитися:
1. Перегляньте список політв’язнів та мапу з місцями їх утримання на сайті Представництва Президента України в АР Крим.
2. Напишіть листа: представтеся, розкажіть трохи про себе та чому вирішили написати. Пишіть, що відбувається довкола вас та у світі, про фільми, книжки, подорожі, природу, роботу. Розкажіть емоційні чи смішні історії, поділіться враженнями.
З інструкцією із написання листів можна ознайомитись за посиланням.
Надішліть лист зручним способом:
• на поштову адресу (надсилання за кошти відправника): Центр інформації про права людини, а/с В-539, м. Київ, 01001;
• email: [email protected].
Організаторами ініціативи є Мінреінтеграції, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, Український ПЕН, Центр прав людини ZMINA.